اخبار و رویدادها

آیین استقبال از نو دانشجویان ورودی 1400

آیین استقبال از نو دانشجویان ورودی 1400


(۱۴۰۰/۰۷/۱۸ ۱۵:۱۱)
آیین استقبال از نو دانشجویان ورودی 1400 دانشکده مهندسی متالورژی و مواد ۱8 مهرماه در سالن شورا دانشکده به صورت مجازی برگزار شد.
مراسم با قرائت قرآن، سرود ملی و فیلمی از معرفی علم مواد و بخش های دانشکده آغاز گردید.
آقای دکتر ملکان رئیس دانشکده مهندسی متالورژی و مواد ضمن عرض تبریک صمیمانه و خیر مقدم به دانشجویان جدید الورود، معرفی مختصری در مورد رشته مهندسی متالورژی و مواد و جایگاه آن در دنیا و کشور و همینطور جایگاه، رتبه و قابلیت های دانشکده مهندسی متالورژی و مواد ارائه دادند. همچنین به معرفی محورهای اصلی فعالیت های دانشکده (آموزشی و پژوهشی) و بخش های مختلف دانشکده پرداختند و ابراز امیدواری برای تلاش و کوشش هرچه بیشتر دانشجویان جدیدالورود برای اعتلای دانش فردی و مجموعه ی دانشکده از عناوین مهم سخنان ایشان بود.
دکتر سرکاری خرمی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده  به تبیین و معرفی موارد آموزشی دانشکده پرداخت و توضیحاتی راجع به برنامه تحصیلی در هر نیمسال تحصیلی، شرایط معرفی دانشجویان برتر در هر سال تحصیلی،  بهره‌مندی از امتیاز استعداد درخشان و معرفی اساتید راهنمای آموزشی و فرهنگی ارائه نمودند.
سرکار خانم ارشادی کارشناس واحد آموزشی در این جلسه توضیحاتی درباره سنوات تحصیلی،  ثبت نام دانشجویان، انتخاب واحد، معدل، حضور در کلاس ارائه کردند.
در ادامه آقای دکتر میرزاده معاونت پژوهشی دانشکده در مورد توانمندی های پژوهشی دانشکده و نقش اساتید و دانشجویان  صحبت کرد و توصیه هایی برای اخذ پروژه کارشناسی و تمرکز بر مفاهیم دروس ارائه نمود.
آقای دکتر سلطانی از اعضای هیئت علمی و سرپرست انجمن علمی دانشکده  نیز  در رابطه با فعالیت های انجمن علمی دانشکده توضیحاتی را ارائه کردند که دانشجویان می توانند در صورت تمایل به عضویت این انجمن در آمده و در فعالیت های آن مشارکت داشته باشند.
سپس آقای ابراهیم  پورمهدی کارشناس مرکز کامپیوتر راجع به  نحوه اتصال به اینترنت دانشگاه توسط دانشجویان، استفاده از کامپیوترهای مرکز، استفاده از سامانه های دانشگاه و خدمات سخت افزاری و نرم افزاری واحد انفورماتیک دانشکده توضیحاتی را دادند.
و در پایان جلسه دقایقی به پرسش و پاسخ دانشجویان از مسئولین دانشکده پرداخته شد.
 
 
آدرس کوتاه :