انجمن علمی

انجمن علمی مهندسی متالورژی و مواد دانشگاه تهران به عنوان یک انجمن متکی به رای دانشجویان کار خود را از سال ۱۳۹۴ به طور رسمی از سر گیری کرد. در سال های شروع به کارمجدد این انجمن ، اهداف اصلی انجمن ارتقا علمی دانشجویان و آشنایی دانشجویان با صنعت کشور بوده است. جهت برآورده کردن دو هدف مذکور اهم فعالیت های انجمن علمی مهندسی عبارتند از:

1-برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی

شرایط پیچیده صنعت کشور و نظام آموزشی منفعل آن در چند دهه گذشته، انجمن علمی مهندسی و متالورژی را بر این داشت که بسته به نیاز کشور و صنعت به توانایی دانشجویان،کلاس ها و دوره ها ی متنوعی برای ایشان تدارک بیند ، در این راستا از مشورت اساتید واعضا هیئت علمی دانشگاه، بهره می برد. این کلاس ها در تمامی ایام سال در عناوین مختلف برای طیف مختلفی از دانشجویان این رشته برگزار می شود. از جمله این کلاس های می توان به دوره های نانو مواد ، روش های غیر مخرب، کارگاه  آشنای با استاندارد ها، کلید فولاد و نرم افزار هایی چون متلب، سالید ورک ، آباکوس ، انسیس ، گوسین اشاره کرد.

2-سمینار ها
برگزارس سمینار های علمی ، به عنوان کارگاه های کوتاه مدت ولی با اثر گذاری بالا ازجمله مهمترین وظایف انجمن علمی این دانشکده در  سال های گذشته بوده است. از جمله مهمترین این سمینار ها می توان به سمینارهای انتخاب پروژه ، چالش های ادامه تحصیل در خارج از کشور، معرفی رشته برای دانشجویان ورودی و سمینارهایی جامع تر مانند آشنایی با نانو(همکاری با ستاد نانو) ، پایش چالش‌ها و موقعیت‌ها و پیش‌آوری راهکارهای دستیابی به موفقیت‌های تحصیلی و دستاورد‌های‌ پایدار شغلی مهندسی مواد و متالورژی  اشاره کرد.

 
3-اردوها

برگزاری اردوهای علمی-تفریحی یکی از وظایف غیر قابل انکار انجمن علمی مهندسی متالورژی و مواد است. در این راستا با تمام محدودیت های برنامه های دانشگاه و صنایع مختلف ، اقدام های بسیاری صورت گرفته است.

  شایان ذکر است که بسیاری از کارگاه ها و سمینار های انجمن علمی مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه تهران با همکاری تعداد کثیری از خود دانشجویان صورت می گیرد ، که این خود علاوه بر تقویت روحیه کار تیمی ، زمینه همکاری دانشجویان با شرکت های مرتبط به این انجمن را فراهم می کند.
  در صورت تمایل به ارتباط با انجمن علمی مهندسی مواد از طریق زیر اقدام نمایید:
 

021-61114166

??https://t.me/MMSA_UT
te:https://t.me/sc_metal_ut